خوب سلامی گرم به تمام گویل مدمیسا وبهمئی خوم...

انشالله که حال همتون خوبه؟ خوب خدا را شکر...

آقا جاتون خالی ما چند روز پیش رفتیم شامونگشت

(شاهزاده عبدالله)

البته بگم که خلوت بود وهوا هم گرم...! خیلیم گرم بود

یه زمانی می رفتی شامونگشت یخ میکردی... وباید آتشی

روشن میکردیومیچسبیدی به آتش.... آخیش یادش بخیر...

ولی حالا؟ هوا گرم انگار که نه انگار تو شامونگشتی قربون

جدش برم... به هر حال چندتاعکس گرفتم

میذارم براتون امیدوارم که لذت ببرین!

بقیه عکسها وتاریخچه هم در ادامه مطلب...

 

عکس حرم

 


نمای از باغ گردو ومرغذار

درخت سیب ترش

در خت الو...

وبچه های شاد..... .ودخترم دریا

واینم شرح خلاصه ای از شامونگشت....

بقعه‌ امامزاده «عبدالله(ع)»، از بقاع متبرک خوزستان به شمار می‌رود که در شهرستان باغملک، واقع است.
باغملک و یا به قول مورخان بلوک جانکی در فاصله شهر رامهرمز و شهر ایذه قرار دارد و از طرف شمال محدود است به کوه «منگشت» ایذه و از طرف مشرق به‌خاک «بهمئی» کهگیلویه و از سمت مغرب به مسجدسلیمان و شوشتر و از طرف جنوب به خاک بهبهان و رامهرمز.
این سرزمین از نواحی آباد و بسیار حاصل‌خیز خوزستان است و آب و هوای معتدل و بسیار خوبی دارد و مناظر باصفا و کوه‌های سر به فلک کشیده و آثار زیبا از گذشتگان و زیارتگاه‌های مهمی دارد که همه آنها بسیار تماشایی هستند و از جمله این زیارتگاه‌ها «امامزاده عبد‌الله» است.
کنیه این امامزاده به شرح زیر به حضرت «زین‌العابدین» امام‌«سجاد (ع)» می‌رسد، «عبدالله بن‌ محمد اکبر بن ‌حسن دکه بن ‌حسین اصغر بن‌ امام زین‌العابدین (ع)» که مخالفان دین از بنی‌امیه و اتباع آنها، این سید‌ بزرگوار را دستگیر کرده و به محلی که الان نزدیک همان محل قبر مطهرشان است و به «قتلگاه» مشهور شده، بردند و ایشان را شهید کردند و برای ایجاد خوف و رعب و وحشت مردم، بدن ایشان را قطعه‌قطعه کرده و به هر دیار فرستاده تا مردم خیال قیام و نهضت را در سر نپرورانند.
سر مطهر این امامزاده در شهر شوشتر است که قبه و مرقدی عالی و تاریخی دارد و تن یا قسمتی از آن را در کوه‌های «مُنگَشت» باغملک مدفون کردند، ایشان صاحب کرامات زیادی هستند و سالانه زائران زیادی در شوشتر و در باغملک دارند.

امیدوارم لذت برده باشید......................